Kamerové systémy Ostrava - Záznamové zařízení

Kamerový systém má svou nejdůležitější součást - záznamové zařízení. Základní rozdělení záznamových zařízení je:
  • Záznam na PC pomocí zachytávací karty
  • DVR - Digital Video Recorder

Záznam na PC

Kamerový zabezpečovací systém založený na PC. Jde o standardní počítač, ve kterém je namontována speciální zachytávací karta. Tato karta umožňuje připojit až 32 kamer do jednoho počítače. Výhoda je využití již stávajícího PC. Další výhoda je pak to, že můžete počítač využít také k jiným účelům, například na účetnictví atp. Největší výhoda ale je ovládání. Především pak při srovnání s levnými DVR jsou PC systémy o hodně snadnější a příjemnější. Přes internet lze jednoduše přistupovat jak na aktuální dění, záznam ale také nastavování systému. Jednoduché rozšíření. Nemusíte měnit celé PC, ale pouze kartu pro kamery nebo licenci.

DVR záznamové zařízení

Kamerový zabezpečovací systém založený na DVR. Je to jednoúčelové nahrávací zařízení. Jednoduše jej lze popsat jako digitální videorekordér. Levnější varianty nemají nejjednodušší ovládání, ale hodí se spíše pro malé instalace. Například do rodinných domů a malých kanceláří. Samozřejmě pri pořízení dražších typů je lze již plně srovnat se systémy založenými na PC a ovládání je také velice pohodlné a snadné.

Nahrávací zařízení umí nahrávat záznam z kamer jak analogových, tak IP kamer. Ideální jsou zařízení, které lze jednoduše rozšířit. Tedy například koupíte kartu do PC pro 4 kamery, kterou lze pouhým přidáním licence rozšířit o připojení až 32 dalších IP kamer.