Zabezpečovací systémy Ostrava

Kvalitní zabezpečovací systém je základní součástí pro ochranu majetku. Je to vhodný doplněk ke kamerovému systému. Systém Vás varuje, pokud do objektu vnikne narušitel. Varování může být přes mobilní telefon, nebo přes pevnou linku. Připojení všech součástí je drátové, nebo bezdrátové.
Jedná se o stavebnicový systém, který lze dále jednoduše rozšiřovat. Čidla mohou být pohybové, požární, záplavové, snímač rozbití skla atd.
EZS ústředna
Základem zabezpečovacího systému je ústředna. Slouží k ovládání celého systému a vyhodnocuje informace ze všech zařízení systému. V případě nutnosti pak vyhlašuje poplach, informuje o nízkém stavu baterií, narušení systému apod. Ústředna by měla být namontována tak, aby k ní nebyl snadný přístup.

EZS klávesnice
Protože ústředna je skratá komponenta, systém se musí jednoduše ovládat pomocí klávesnice. Jednak se z klávesnice jednoduše dozvíte stav systému, ale také lze jednotlivé zóny hlídání zapínat a vypínat. Po několika neúspěšných pokusech zadání kódu ústředna může vyhlásit poplach. Zabezpečovací systém lze také odemykat pomocí klíčenky, tedy rádiovým spojením.

EZS klávesnice
Další důležitou částí zabezpečovacího systému jsou čidla. Jedná se o akustická čidla rozbití skla. Dále pak pohybové čidla, které jsou odolné proti falešným poplachům. Proti kouři a ohni pak slouží kouřové a teplotní čidla, jedná se o požární snímače. Dále existuje také čidlo na únik plynu.


EZS siréna
Pokud ústředna zabezpečovacího systému vyhlásí poplach, začne také houkat. K systému se mohou pipojit interní i externí sirény. Mají hodně decibelů, takže produkují zvuk, který je vysloveně nepříjemný. Narušitel pak bude chtít co nejdříve opustit dané území.
GSM komunikátor
Komunikátor se používá pro přenos signálu o narušení k uživateli. Zabezpečovací systém může zavolat až na 5 před definovaných čísel. Protože ne všude je k dispozici pevná linka, komunikátor může mít také SIM kartu pro GSM mobilní telefon.Zabezpečovací alarmy drátové a bezdrátové

Zabezpečovací systémy moho mít své komponenty připojené dvěma způsoby. Jednak drátově, tedy klasické řešení. Všechny komponenty jsou napájeny z jednoho místa a mohou být také zapojeny na jeden záložní zdroj.
Bezdrátové řešení je pak určeno pro snadnější instalaci. Komponenty jsou připojeny rádiovým signálem. Každá součást je napájena z baterií. Jejich stav je pak signalizován pomocí klávesnice a ústředny. Takže nemůže jednoduše dojít k tomu, že by některá z částí zabezpečovaícho systému přestala fungovat a uživatel o tom nevěděl.

Zabezpečení FVE

Kamerový systém pro fotovoltaické elektrárny musí splňovat ty nejpřísnější podmínky. Kvalita obrazu i za nepříznivých podmínek musí být velice dobrá. Protože se hlídá objekt za desítky miliónů Kč, je zapotřebí chránit také přístup do areálu. To je realizováno pomocí detekčního kabelu, který při pokusu o přelezení plotu, přestřižení pletiva vyhlásí alarm.

Tyto sytémy lze také doplnit o ochranu prostoru pomocí radaru, který jednou za sekundu kontroluje chráněný prostor. Pokud detekuje jakýkoli pohyb, vyhlásí alarm. Radar při ochraně FVE může také ovládát otočnou kameru a sledovat tak automaticky pohybující se objekt. Obsluha pak má lehkou práci, protože pouze sleduje dění na monitoru.

Zabezpečovací systémy Ostrava

Zabezpečovací systémy instalujeme v Ostravě, Frýdku-Místku a okolí. Kontaktujte nás pro nezávaznou cenovou nabídku.

Alarmy Frýdek-Místek - servis

Samozřejmostí je reakční doba na servis do 24 hodin. Servisní smlouva určuje veškeré podmínky jak záručního, tak pozáručního servisu. Nabízíme Vám revizní kontroly dle platných předpisů a připojení na PCO.

Alarmy Ostrava - technologie

Pro zabezpečení pomoc EZS alarmů používáme kvalitní komponenty především značek Jablotron a Paradox. Naši vyškolení technici mají certifikát pro odbornou instalaci a nastavení jak pro Jablotron tak Paradox. Připojení na PCO firmy Jablotron nabízíme na první tři měsíce zcela zdarma. Dojezdové časy jsou garantovány ve smlouvě se zákazníkem.